10 Aralık 2013 Salı

Bir Ömür?

Burada şimdi İbrahim Tatlıses'e bağlamanın mantığı yok tabi,hemen düzeltiyorum İbrahim Tatlıses'e karşı olduğum yoktur efenim sadece arabeske bağlamayacağımı bir metaforla belirtmek istedim.Ama tabi başlığa bakınca konu ister istemez biraz arabeskleşiyor.Çünkü sevdiğim adama bakarken fark ettim de " Bir Ömür " çok kısa geldi.
Bir Ömür ne kadar olabilir ki?
Olsun 100 yıl,bana yetmez ki.
Defalarca aşık oldum,sevdim,sevildim.Birçok insanın sahip olamayacağı kadar güzel Hollywoodvari anılara da tanıklık ettim.Ama böylesine çarpılmadım. O'nunla karşılaşana kadar sadece aşıktım.Şimdiyse sırılsıklam aşığım.
Hep bende bir sorun olduğunu düşünürdüm çünkü birlikte olduğum insanlara karşı belli bir zaman diliminden sonra artık içimde en ufak bir heyecan ya da özlem kıpırtısı hissetmezdim.Tabi ki ilk günkü gibi olmayı beklemiyordum ama e haftalarca da görmeyince özlemeyi bekler insan,özlenmeyi de
Ne yazık ki ben hiç öyle hissedemedim,ta ki O'na kadar.
2 gün yanında olamamak bile çıldırtıyor beni.
Bir insanın kokusunu içine çekmek ne kadar güzel olabilir ki?
Ben o kokuyu bütün parfümlere tercih ederim.
Ara sıra delirtir adamı.Katıdır,kuralcıdır,prensiplidir,monotondur bazen,bazen baba gibidir.
Ama bir bakışı vardır,insanın içine işler,eritir,sıcacık olursun.
Dünyayı önüme ser desem,dünyanın altında kalır ama yine de ayağımın önüne getirir.
Telefonun ucunda sesim çatallaşsın,hemen anlar,sonra bir bakmışım yanımda.Öper,koklar,okşar,sever,konuşur,dinler,yine dinler,nasihat eder,sonra öper ve gider.Kal desem kalır,ama kal diyemem ki.
Ne yapıyorsa şu hayatta,ne çekiyorsa,neyin savaşını veriyorsa,neye didiniyorsa böyle bu kadar,kimse anlamaz,anlayamaz laf eder.Ama umrunda olmaz çünkü hepsini benim,bizim,geleceğimiz için yapar.
Ne kadar klişe bir yazı değil mi,ben olsam şuanda okumayı keserdim mesela,işin ilginç tarafı bunu yazmamın sebebi insanlar aşkın varlığına inansın diye değil yıllar sonra da bu yazıyı okuyunca ben böyle seviyorum bu adamı diyebilmek için.Biliyorum ki,bundan Bir Ömür sonra bu yazıyı okuduğumda yazarken ki hissettiklerimi hissedeceğim ve eminim yanımda yine O olacak ve ben ona bakıp bir kere daha aşık olacağım ve Bir Ömrün asla ama asla O'nu sevmeme yetmeyeceğine..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder